Zastosowania taśm ostrzegawczo-odgradzających

Published 01.09.2018
, Zastosowania taśm ostrzegawczo-odgradzających

Każdy szanujący się producent taśm klejących posiada w swojej ofercie także taśmy ostrzegawczo-ogrodzeniowe. To charakterystyczne taśmy, barwione w biało-czerwony pasy, którymi odgradza się miejsce niebezpieczne dla ludzi. Zazwyczaj wykonane są z polietylenu LDPE. Z taśm korzystają różnego rodzaju służby, jednak taśma ostrzegawcza może przydać się każdemu z nas.

Remont bramy

Osoby posiadające swój własny dom wiedzą, że o ogrodzenie i bramę wjazdową należy dbać równie solidnie, co o sam budynek. Podczas prac remontowych i konserwacyjnych przy bramie warto wyznaczyć słupkami i taśmą około 1,5m pas wzdłuż niej, który oddzieli nas od drogi. Dzięki temu będziemy o wiele bardziej widoczni dla przejeżdżających kierowców, a malowanie bramy dzięki temu stanie się o wiele bardziej bezpieczne.

Uwaga, rośliny!

Ludzie w większości uwielbiają zieleń. Nic więc dziwnego, że obsadzają swoje domy sadzonkami i chętnie wysiewają wokół nich trawniki. Niektóre miejsca są jednak problematyczne. Przy często uczęszczanych ciągach komunikacyjnych łatwo niechcący zdeptać roślinkę, a nie wszędzie da się ustawić wokół niej ozdobny płotek. Tam właśnie przyda się taśma ostrzegawcza. Wystarczy zrobić z niej prowizoryczne ogrodzenie dla sadzonki, dopóki nie podrośnie na tyle, że będzie ją widać.

Przewóz dużych gabarytów

Czasami zdarza się nam, że musimy przewieść naszą osobówką jakąś długą rzecz, która wystaje daleko za bagażnik samochodu. Dla bezpieczeństwa tej rzeczy, a już na pewno dla bezpieczeństwa naszego i innych użytkowników drogi, warto ją wyraźnie oznakować. Jeśli się da, najlepiej jest owinąć ją kilkakrotnie biało-czerwoną taśmą. Jeśli nie, należy chociaż przyczepić „frędzelek” z niej na końcu przewożonego przedmiotu.

Do zabawy!

Taśma ostrzegawcza okazuje się też świetna w wakacje do wyznaczania… boisk. Dzieciaki nie raz kombinują, jak sprawiedliwie wyznaczyć krawędzie boiska do siatkówki czy piłki nożnej. Taśma rozwinięta pomiędzy wbitymi w ziemię lub piasek patykami nadaje się do tego celu idealnie.

All rights reserved © 2024 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności