Z czego produkuje się taśmy pakowe z nadrukiem?

Published 16.10.2023
, Z czego produkuje się taśmy pakowe z nadrukiem?

Taśmy pakowe z nadrukiem to nieodłączny element każdej firmy, która wysyła swoje produkty do klientów. Ich głównym zadaniem jest zabezpieczanie przesyłek przed uszkodzeniem, ale również pełnią funkcję identyfikacyjną oraz reklamową.

Jakie materiały są wykorzystywane do produkcji taśm opakowaniowych z nadrukiem?

Taśmy opakowaniowe z nadrukiem są produkowane głównie z polimerów, takich jak polipropylen (PP) lub poliwinylchlorid (PVC). Polipropylen jest lekki, wytrzymały i elastyczny, co sprawia, że świetnie sprawdza się jako materiał na taśmy pakowe. Poliwinylchlorid natomiast cechuje się większą odpornością na działanie czynników atmosferycznych oraz substancji chemicznych, dzięki czemu taśmy wykonane z PVC mają szersze zastosowanie. Warto dodać, że w przypadku taśm pakowych z nadrukiem stosuje się również specjalne kleje na bazie kauczuku naturalnego lub syntetycznego, które zapewniają doskonałą przyczepność do różnych powierzchni.

W procesie produkcji taśm pakowych z nadrukiem stosuje się różne technologie druku, które pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości i trwałości nadruku. Najpopularniejszą metodą jest druk fleksograficzny, który charakteryzuje się dużą szybkością oraz możliwością drukowania na szerokim zakresie materiałów. Druk fleksograficzny pozwala na uzyskanie ostrego i wyraźnego obrazu, a także umożliwia stosowanie wielu kolorów jednocześnie.

Jakie są zalety stosowania taśm pakowych z nadrukiem w biznesie?

Stosowanie taśm pakowych z nadrukiem przynosi wiele korzyści dla przedsiębiorstw. Po pierwsze, dzięki indywidualnemu projektowi graficznemu, firma może wyróżnić swoje przesyłki spośród innych, co ułatwia ich identyfikację oraz sprawia, że stają się one bardziej rozpoznawalne dla klientów. Po drugie, taśmy pakowe z nadrukiem pełnią funkcję reklamową, promując markę i wizerunek firmy. Wysoka jakość nadruku oraz trwałość materiałów sprawiają, że taśmy pakowe z nadrukiem są doskonałym nośnikiem informacji o firmie. Po trzecie, stosowanie taśm pakowych z nadrukiem może przyczynić się do zmniejszenia liczby przypadków kradzieży czy uszkodzeń przesyłek, gdyż są one trudniejsze do otwarcia bez pozostawienia śladów.

All rights reserved © 2024 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności