W jaki sposób skleić uszkodzony tunel foliowy?

Published 21.02.2023
, W jaki sposób skleić uszkodzony tunel foliowy?

Tunele foliowe są niezwykle częstym widokiem w przydomowych ogródkach czy na działkach. Dzięki nim uprawiane rośliny mogą dorastać w wyższej temperaturze, chronione przed wiatrem, mrozem czy też palącymi promieniami słonecznymi. Jako że ich konstrukcja jest dosyć elastyczna, niekorzystne warunki atmosferyczne jak silny wiatr czy opady ciężkiego śniegu mogą doprowadzić do uszkodzenia konstrukcji. Czasami zbyt duże naprężenia powodują pękanie folii, przez co nie spełnia już swojego zadania. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest sklejenie tunelu taśmą.

Jaka taśma sprawdzi się najlepiej do sklejania tunelu foliowego?

Pękanie folii na tunelu ogrodowym jest czymś, na co każdy właściciel takiego elementu powinien się przygotować. Jako że wymiana całej folii lub zakup nowego tunelu w ogóle się nie opłaca, warto zdecydować się na samodzielne naprawienie uszkodzonych elementów za pomocą taśmy. Bardzo ważne jest, aby zastosować produkt dedykowany do tego rodzaju napraw. W innym wypadku taśma po chwili puści i nie spełni swojego zadania.

Do sklejania tuneli foliowych najlepiej jest użyć specjalnej taśmy naprawczej do folii. Producenci taśm klejących tworzą tego typu produkty z myślą o naprawie różnego rodzaju elementów wykonanych z folii, aby przedłużyć ich żywotność. Mowa tu nie tylko o tunelach, ale również o foliach izolacyjnych, podłogowych czy plandekach ogrodniczych.

Czym charakteryzuje się taśma do folii?

Taśma naprawcza do folii bazuje na nośniku z bezbarwnej folii polietylenowej. Jest to taśma jednostronnie klejąca pokryta klejem akrylowym. Charakteryzuje ją odporność na promieniowanie UV, niekorzystne warunki atmosferyczne, wilgoć, ścieranie, starzenie, oleje, ługi, kwasy i chemikalia. Ważne jest, aby naklejać ją na suchą i czystą powierzchnię.

All rights reserved © 2024 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności