Pakowanie prezentów z użyciem taśmy klejącej

Published 23.07.2018
, Pakowanie prezentów z użyciem taśmy klejącej

Gdy wręczamy komuś prezent, chcemy zazwyczaj aby był ładnie opakowany. Wiele osób ma problem podczas okresu przedświątecznego, gdy muszą zapakować kupione przez siebie prezenty w ozdobny papier. Większość z nas używa do tego celu taśmy klejącej, jednak zazwyczaj nie jesteśmy zadowoleni z efektu końcowego. Taśma jest widoczna na papierze, i nie przylega on tak ładnie, jakbyśmy tego chcieli. Jak poradzić sobie z pakowaniem prezentów?

Dobrej jakości taśma

Przede wszystkim warto jest zakupić dobrej jakości taśmę klejącą. To znaczy taką, która nie będzie się sama przerywała podczas oklejania papieru. Dobra taśma przezroczysta jest… przezroczysta, czyli dokładnie widać przez nią to, co znajduje się pod nią. Wiele firm sprzedaje kiepskie jakości taśmy, które tak naprawdę mają lekko żółtawy lub szarawy odcień i mocno odznaczają się na obklejonej powierzchni. Jeśli więc chcemy, by opakowania naszych prezentów wyglądały estetycznie, zainwestujmy w dobry produkt.

Opakowywanie

Aby nauczyć się eleganckiego pakowania prezentów warto kupić nieco więcej ozdobnego papieru i po prostu poćwiczyć tę czynność. Aby efekt końcowy był zadowalający niezbędna jest cierpliwość i dokładność. Gdy chcemy zapakować produkt w zwykłym kartonie, najpierw obwińmy go papierem dookoła. W miejscu, gdzie koniec papieru zetknie się z tym, który jest już na pudełku, naklejmy taśmę. Uwaga! Większość ludzi nakleja tylko mały kawałek taśmy, przez co po jej bokach papier odstaje. Lepiej jest nakleić długi pasek taśmy wzdłuż całego połączenia. Jeśli zrobimy to cierpliwie, taśma będzie szła równo z linią połączenia, łatwo się wygładzi i będzie perfekcyjnie trzymać papier. Dzięki temu łatwiej nam będzie również pozaginać papier na bokach pudełka. To również należy zrobić cierpliwie i dokładnie. Nadmiar papier należy zagiąć pod „skrzydełka”, które powstaną po bokach. Skrzydełka doklejamy do papieru na prezencie. Tu również nie warto jest oszczędzać taśmy. Im dokładniej je dokleimy, tym mniej papier będzie odstawał. Do tak opakowanego prezentu możemy dodać ozdobą wstążkę.

All rights reserved © 2024 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności