Kilka zastosowań taśmy malarskiej

Published 07.12.2018
, Kilka zastosowań taśmy malarskiej

W obecnych czasach chyba nikt nie wyobraża sobie malowania mieszkania bez zastosowania taśmy malarskiej. Dzięki niej możemy malować dokładnie te powierzchnie, które chcemy nie martwiąc się, że pędzel wymknie nam się poza wybrany obszar. Taśma malarska podczas malowania ma jednak jeszcze więcej zastosowań.

Ściany w różnym w kolorze

Taśma malarska jest niezastąpiona, gdy malujemy dwie stykające się ze sobą ściany na różne kolory. Problematyczny jest oczywiście róg, w którym należy bardzo uważać, by nie dotknąć pędzlem drugiej ściany. Wystarczy, że część drugiej ściany blisko rogu zabezpieczymy kilkoma paskami taśmy malarskiej. Wtedy możemy malować pierwszą ścianę bez stresu.

Wzory i desenie

Taśmą nie tylko możemy zabezpieczyć np. linię sufitu, ale także przy jej pomocy wyczarować różne ciekawe geometryczne wzory na ścianie. Taśma jest niezastąpiona, gdy planujemy pomalować ścianę na dwa kolory, zmieniające się pod skosem, co jest bardzo modne od kilku lat. Dzięki niej wyczarujemy też różnokolorowe szachownice i trójkątne desenie.

Zabezpieczenie framug i kinkietów

Taśmą malarską łatwo i szybko zabezpieczymy też framugi drzwi, listy przypodłogowe czy wystające ze ścian kinkiety. W wypadku większych elementów zazwyczaj trzeba je owinąć folią. W przypadku tych mniejszych zazwyczaj wystarczy kilkukrotne owinięcie ich taśmą malarską.

Przyklejenie folii na podłodze

Podczas malowania zazwyczaj na podłodze rozkładamy folię ze sklepu budowlanego, aby nie pochlapać paneli lub klepki. Folia często przesuwa się gdy po niej chodzimy, nie raz po prostu podwiewa ją powietrze od przeciągu. Niesforną folię wystarczy przykleić do listew przypodłogowych taśmą malarską, by została na swoim miejscu.

Uwaga, klamki!

Dobrym pomysłem podczas malowania jest też oklejenie taśmą malarską klamek drzwi. Czasami podczas malowania chcemy np. wejść do łazienki opłukać pędzel. Odruchowo łapiemy wtedy za klamkę nie myśląc o tym, że na naszej dłoni może znajdować się farba. Taśma malarska na klamkach oszczędzi nam problemów z ich późniejszym doczyszczeniem.

All rights reserved © 2024 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności