Jakimi cechami powinna się charakteryzować dobra taśma pakowna?

Published 05.11.2018
Jakimi cechami powinna się charakteryzować dobra taśma pakowna?

Taśmy klejące to obecnie najczęściej wybierany sposób prawidłowego zabezpieczenia paczek i opakowań. Na rynku dostępny jest obecnie szeroki wybór taśm pakowanych, począwszy od taśm papierowych i dwustronnie przylepnych, przez taśmy samoprzylepne, akrylowe czy PCV, aż po taśmy z nadrukami. Jakimi cechami powinna odznaczać się taśma opakowaniowa, aby prawidłowo zabezpieczała towary w trakcie przechowywania i transportu? – na te pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Zachęcamy do uważnej lektury.

Odpowiednie właściwości

Trzeba pamiętać, że dobra taśma opakowaniowa to taka, którą wyróżniać będzie najwyższa jakość, a także dopasowanie do indywidualnych potrzeb klienta. Podczas poszukiwań idealnej taśmy warto również zwrócić uwagę na to, czy dany model jest odporny na zmiany temperatur, promieniowanie UV czy wilgoć. Dobra taśma powinna być odporna na procesy starzenia się. Bardzo duże znaczenie, zwłaszcza w przypadku większych zakładów, w których pracuje wiele osób, ma sposób odwijania taśmy z rolki. Łatwe i ciche odwijanie znacznie podnosi komfort i wygodę pracy. Dobrze też już na samym początku zwrócić uwagę na sposób konstrukcji taśmy – w tym przypadku chodzi o możliwość jej zastosowania w systemach pakowania automatycznego, jak i ręcznego. Warto wiedzieć, że większość obecnie dostępnych na rynku taśm jest pod tym względem uniwersalna.

Zastosowanie

Jeszcze przed dokonaniem zakupu konkretnej taśmy opakowaniowej warto zapoznać się dokładnie z jej przeznaczeniem. Pamiętajmy bowiem, że różne rodzaje taśm odpowiadają różnym materiałom, z których wykonywane zostały opakowania. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup taśmy uniwersalnej, przeznaczonej do stosowania na różnych powierzchniach. Taśmy tego typu sprawdzają się idealnie w każdym sektorze, zarówno w logistyce, transporcie, jak i handlu. Taśmy opakowaniowe znajdują również szerokie zastosowanie w reklamie.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W trakcie poszukiwań taśmy dobrze również zwrócić uwagę na jej długość. Pamiętajmy, że na rynku obowiązują dwie jednostki: jardy oraz metry. Warto również dobrać odpowiednią szerokość, a także kolor (jeżeli zależy nam na zachowaniu estetyki opakowania). Obecnie bez większego problemu znaleźć można modele o różnych rozmiarach i odcieniach.

All rights reserved © 2023 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności