Jakiej taśmy używać do zaklejania woreczków foliowych i innych opakowań?

Published 23.11.2022
, Jakiej taśmy używać do zaklejania woreczków foliowych i innych opakowań?

Taśmy są elementami bardzo pomocnymi w codziennym życiu. Dzięki nim możliwe jest stworzenie trwałych połączeń oraz zabezpieczenie opakowań przed uszkodzeniem. Obecnie dostępne są przeróżne rodzaje taśm, dzięki czemu można idealnie dopasować je do materiału, jaki ma zostać zaklejony. Znajdują one zastosowanie zarówno u osób prywatnych, jak i w dużych przedsiębiorstwach. Mają nieocenione znaczenie zwłaszcza na magazynach lub halach produkcyjnych, gdzie codziennie pakowana jest ogromna ilość paczek.

Jaki rodzaj taśmy sprawdzi się najlepiej do zaklejania opakowań i woreczków foliowych?

W przypadku pakowania produktów w worki foliowe lub inne opakowania konieczne jest zapewnienie im odpowiedniej szczelności. Dotyczy to zarówno produktów spożywczych, jak i innych elementów pakowanych w ten typ opakowań. Jeżeli opakowania foliowe nie są wyposażone w żadne elementy zamykające, warto zdecydować się na dobrą, solidną i wytrzymałą taśmę opakowaniową. Jest to najpopularniejsza i najbardziej niezawodna metoda zamykania różnego rodzaju opakowań.

Taśmy opakowaniowe mogą różnić się między sobą w zależności od nośnika oraz rodzaju kleju. Do najpowszechniej wykorzystywanych należą przezroczyste taśmy akrylowe, taśmy opakowaniowe PVC, taśmy na nośniku z kauczuku naturalnego oraz taśmy papierowe. Wszystkie wymienione rodzaje taśmy zapewniają najwyższy stopień zabezpieczenia, nie odklejają się, są bardzo przyczepne i wytrzymałe.

Dzięki dużej oporności na rozciąganie czy rozerwanie raz zaklejone opakowanie foliowe będzie trwale zamknięte do momentu, kiedy użytkownik postanowi je otworzyć. Tak naprawdę jest większe prawdopodobieństwo uszkodzenia foliowego woreczka, niżeli taśmy. Większość taśm opakowaniowych jest również odporna na wilgoć i zapewnia szczelność bez względu na warunki. Stosowanie taśm opakowaniowych jest rozwiązaniem wygodnym, wydajnym i stosunkowo tanim. Taki sposób zamknięcia nie powoduje znacznego wzrostu masy opakowania, co ma znaczenie przy wysyłce towarów.

All rights reserved © 2024 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności