Jakie zastosowanie może mieć taśma dwustronnie klejąca?

Published 28.03.2022
, Jakie zastosowanie może mieć taśma dwustronnie klejąca?

Taśma dwustronnie klejąca jest jednym z najbardziej uniwersalnych rodzajów taśmy, który możemy znaleźć w praktycznie każdym domu, biurze, firmie, magazynie czy garażu. Znajduje zastosowanie praktycznie wszędzie. Zbudowana jest z nośnika, warstwy kleju oraz przekładki zabezpieczającej klej. W zależności od rodzaju za nośnik może posłużyć siatka, włóknina, folia bądź pianka. Najczęściej stosuje się ją w celu zamontowania różnych elementów bądź połączenia ich ze sobą.

Do czego najczęściej wykorzystuje się taśmę dwustronnie klejącą?

Obecnie na rynku możemy spotkać się z taśmami dwustronnie klejącymi, które różnią się między sobą nie tylko rodzajem nośnika, ale również klejem i grubością. Odpowiednio dobrane znajdują zastosowanie w przemyśle samochodowym, budowlanym, poligraficznym, a także w biurach i domach prywatnych. Ten rodzaj taśm charakteryzuje się łatwością użycia, a ich wykorzystanie pozwala na uzyskanie bardzo estetycznego efektu.

Aby mieć pewność, że zakupiony produkt jest najwyższej jakości, warto zdecydować się na taśmy dwustronne od producenta charakteryzującego się doświadczeniem i wysokiej klasy materiałami. Dobre taśmy dwustronne cechuje wyjątkowo dobra przyczepność, odporność na wilgoć, środki chemiczne oraz promieniowanie UV. Ze względu na to, że sprawdzają się podczas łączenia elementów o nierównej powierzchni, bardzo często wykorzystywane są do różnego rodzaju prac remontowych i montażowych.

Taśmy dwustronnie klejące stosuje się także jako izolacja termiczna i akustyczna, a także do wytłumiania drgań i wypełniania szczelin. Za ich pomocą w często przykleja się lustra, uzyskując niewidoczne, trwałe łączenie. Do mocowania różnych niewielkich elementów jak haczyki, listwy ozdobne również wykorzystuje się ten rodzaj taśmy. Dużą zaletą tego produktu są praktycznie nieograniczone możliwości, jeżeli chodzi o rodzaje materiałów, jakie można łączyć za jej pomocą. Materiał, drewno, tworzywo sztuczne czy szkło – każdy z tych surowców można skutecznie połączyć przy pomocy taśmy dwustronnie klejącej.

Bardzo popularne jest wykorzystywanie tej taśmy do mocowania różnego rodzaju plakatów i obrazów w mieszkaniu. Branża papiernicza stosuje ją do zaklejania różnego rodzaju opakowań i kopert, w przemyśle motoryzacyjnym montuje się za jej pomocą czujniki oraz lusterka. Taśmę dwustronnie klejącą można znaleźć także w częściach wykorzystywanych do produkcji sprzętów RTV i AGD.

All rights reserved © 2024 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności