Jakie zastosowanie ma taśma metalizowana?

Published 11.08.2020
, Jakie zastosowanie ma taśma metalizowana?

Taśmy metalizowane samoprzylepne znajdują szerokie zastosowanie w branży instalacyjnej. Wykonane z trwałej folii polipropylenowej, pokrytej klejem na bazie kauczuki, są świetnie przystosowane do pracy w niekorzystnych warunkach i skrajnych temperaturach.

Jednostronna warstwa klejąca odznacza się świetną przyczepnością i doskonale przylega do różnego typu powierzchni (nawet chropowatych). Metalizowane taśmy są odporne na działanie wilgoci, agresywne środki chemiczne i działanie promieni ultrafioletowych, dlatego cieszą się tak dużą popularnością na rynku usług instalacyjnych. Mogą wytrzymać wiele lat w nienaruszonym stanie i bez utraty swoich właściwości klejących.

Taśma metalizowana – gdzie znajduje zastosowanie?

Taśma metalizowana jest jedną z najpopularniejszych taśm klejących jednostronnych, które sprawdzą się przy drobnych naprawach zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Gładka taśma z warstwą aluminium znajduje zastosowanie w branży instalacyjnej. Może być wykorzystywana do łączenia i zabezpieczenia materiałów izolacyjnych w klimatyzatorach oraz wentylacji. Dzięki niesamowitej przyczepności bywa stosowana do naprawy uszkodzeń w folii aluminiowej i paroizolacyjnej oraz przewodów klimatyzacyjnych. Ich właściwości paraizolacyjne skutecznie zapobiegają konwencji ciepła.

Taśmy metalizowane pod pokrycia dachowe

Samoprzylepne taśmy z metalizowaną powierzchnią mogą posłużyć przy pracach dekarskich. Dekarze stosują je pod półprzezroczyste pokrycia dachowe. Powierzchnie oparcia muszą być zabezpieczone przed nadmiernym nagrzewaniem, powodującym powstawanie rys i odkształceń, dlatego konieczne jest ich pomalowanie białą farbą lub oklejenie metalizowaną taśmą. Większość specjalistów decyduje się na zastosowanie taśmy, zważywszy na jej odporność na promienie ultrafioletowe oraz procesy starzeniowe. Aby proces został przeprowadzony poprawnie, należy odczekać do jej ostatecznego wyschnięcia i wywietrzenia środków ochrony i impregnacji drewna.

All rights reserved © 2024 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności