Jakie zalety mają taśmy wall-stick?

Published 25.08.2022
, Jakie zalety mają taśmy wall-stick?

Taśmy są jednym z najlepszych i najszybszych sposobów na połączenie ze sobą różnych elementów lub naprawę czegoś, co uległo uszkodzeniu. Obecnie dostępne są przeróżne rodzaje taśmy, dzięki czemu możliwe jest stworzenie trwałego połączenia elementów, niezależnie od materiału, z jakiego są wykonane. Jednym z bardzo ciekawych rodzajów taśm jest wall-stick, nazywana również taśmą antyrysową. Wykorzystywana jest przede wszystkim podczas prac wykończeniowych i remontowych.

Czym charakteryzuje się taśma wall-stick i jakie ma zalety?

Taśmy wall-stick są rodzajem naprawczych taśm klejących pokrytych jednostronnie syntetyczną emulsją klejową. Nośnikiem w taśmach wall-stick jest włókno szklane lub włóknina syntetyczna. Za jej pomocą można zniwelować i zakryć różnego rodzaju rysy, pęknięcia i uszkodzenia znajdujące się na ścianach. Dzięki bardzo cienkiemu, białemu nośnikowi o wysokiej przyczepności jest to bardzo skuteczny sposób na zatuszowanie niewielkich uszkodzeń ścian.

Warto wiedzieć, że taśma wall-stick świetnie łączy się z różnego rodzaju tapetami i farbami malarskimi. Substancja klejąca znajdująca się na taśmie jest produkowana z gumy syntetycznej. Całość pokrywana jest białą, pojedynczo silikonowaną okeiną papierową, którą można przedrzeć w rękach. Z tego rodzaju taśmy pracownicy korzystają podczas reperacji ścian. Decydując się na zakup taśmy wall-stick, warto wybrać produkt od sprawdzonego producenta taśm, co da gwarancję, że zakupiona taśma spełni wszystkie wymagania.

Największą zaletą tego rodzaju taśmy jest świetna przyczepność, dzięki czemu po przyklejeniu nie powstają pęcherze powietrza i taśma nie traci swoich właściwości. Ten rodzaj taśmy dostępny jest w rolkach o szerokości 50 mm i długości 10 m. Dużym plusem jest również bardzo prosty sposób użycia i brak konieczności wykorzystywania dodatkowych narzędzi. Jako że taśmę tą można przedrzeć w rękach, podczas napraw nie potrzeba nawet narzędzia tnącego. Wystarczy oderwać odpowiedni kawałek taśmy, a następnie przykleić go na powstałe pęknięcie czy rysę. Tak zabezpieczoną ścianę można pokryć farbą lub tapetą.

All rights reserved © 2024 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności