Jakie taśmy znajdą zastosowanie w magazynach?

Published 24.03.2022
, Jakie taśmy znajdą zastosowanie w magazynach?

Magazyny są miejscem, w których taśmy stanowią podstawowy element wyposażenia. Pakowanie przesyłek, sortowanie czy zabezpieczanie produktów wymaga użycia taśmy. Obecnie na rynku dostępne są różnorodne rodzaje taśm, dopasowane do rodzaju prac i konkretnych materiałów. Dzięki ich użyciu pracownik zyskuje pewność, że paczka została dobrze zabezpieczona, i nie rozpadnie się po podniesieniu.

Które rodzaje taśmy najczęściej wykorzystuje się w magazynach?

Pierwszym, bardzo popularnym rodzajem wykorzystywanym na magazynach są taśmy opakowaniowe. Ten rodzaj taśm  dostępny jest w wielu rozmiarach i z różnymi rodzajami kleju, dzięki czemu można dobrać je idealnie do rodzaju  sklejanych materiałów. Charakteryzują się świetną wytrzymałością oraz dobrym klejeniem, przez co znajdują zastosowanie w oklejaniu różnego rodzaju przedmiotów. Sprawdzają się zarówno do klejenia automatycznego, jak i ręcznego.

W przypadku magazynów, gdzie wszelkie prace wykonywane są bez użycia maszyn, popularna jest taśma pakowa ręczna. Służy do zaklejania różnego rodzaju kartonów, zabezpieczania folii, opakowań tekturowych i innych materiałów. Ten rodzaj taśmy jest bardzo kleisty i rozciągliwy, dzięki czemu świetnie dopasowuje się do klejonego materiału. Zastosowanie taśm pakowych ręcznych od sprawdzonego producenta daje gwarancję, że paczki będą dobrze zabezpieczone podczas transportu i magazynowania.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie taśmy pakowej papierowej. Jest to rozwiązanie bardzo ekologiczne. Taka taśma sprawdzi się do zabezpieczania różnego rodzaju kartony, które nie są narażone na wilgoć. Świetnym sposobem na dodatkowe zareklamowanie firmy jest zastosowanie taśmy opakowaniowej z nadrukiem. Sprawdza się ona zarówno jako element użytkowy, jak i marketingowy. Dużą zaletą jest stosunkowo niska cena takiej reklamy. Wykorzystanie takiej taśmy ma bardzo dobry wpływ na odbiór firmy przez klientów.

W przypadku bardziej zautomatyzowanych magazynów najczęściej używana jest taśma opakowaniowa maszynowa. Wykorzystywana jest przez specjalistyczne urządzenia do zaklejania pudeł, kartonów i innych opakowań, które można w taki sposób zabezpieczyć. Charakteryzują się naprawdę dużą wytrzymałością, dzięki czemu zapewniają sporą trwałość opakowań.

All rights reserved © 2024 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności