Jak prawidłowo używać taśm spinających?

Published 28.05.2022
Jak prawidłowo używać taśm spinających?

Taśmy znajdują zastosowanie w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Ze względu na mnogość rodzajów taśm można wykorzystać je do wszystkiego. Produkowane są z różnych surowców, przez co różnią się parametrami, trwałością oraz zalecanym zastosowaniem. Jednym z bardzo ciekawych produktów oferowanych przez producentów jest taśma spinająca, znana również jako taśma bandująca. Ten produkt znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest odpowiednie zabezpieczenie ładunku. Cechują ją duża wytrzymałość oraz elastyczność, dzięki czemu można wygodnie i dokładnie zabezpieczyć konkretny element przed zniszczeniem.

W jaki sposób powinno używać się taśmy spinającej?

Obecnie profesjonalni producenci taśm oferują trzy rodzaje taśm spinających, które różnią się surowcem, z którego zostały wykonane.  Zalicza się do nich:

Taśmy poliestrowe PET – wykorzystywane są głównie do zabezpieczania ciężkich ładunków,

Taśmy polipropylenowe PP – znajdują zastosowanie podczas zabezpieczania ładunków na palecie i przesyłek o mniejszych gabarytach,

Taśmy poliestrowe WG/GW – Ten rodzaj taśmy stosuje się do spinania ładunków na czas transportowania oraz składowania. Charakteryzuje je bardzo wszechstronne zastosowanie i duża wytrzymałość.

Aby odpowiednio zabezpieczyć ładunek, nie wystarczy tylko dobra taśma. Trzeba jeszcze wiedzieć, w jaki sposób jej użyć, aby dobrze chroniła produkty przed zniszczeniem. Proces zabezpieczania ładunku za pomocą taśm spinających nazywany jest bandowaniem. Oprócz taśmy przydatne będą również specjalne napinacze praz zapinki.

Na początku warto zabezpieczyć przesyłkę klasyczną folią lub Stretchem, zwłaszcza jeżeli w ładunku są mniejsze elementy, które mogłyby wypaść. Następnie paczkę należy owinąć taśmą spinającą. Konieczne jest zwrócenie uwagi, czy taśma ta jest odpowiednio napięta. Jeżeli będzie za luźna, nie będzie dobrze zabezpieczać ładunku. Jeżeli taśma spinająca łączona jest za pomocą metalowych zapinek, warto skorzystać z napinacza, który pozwoli na szybkie i wygodne napięcie okalającej ładunek taśmy.

All rights reserved © 2023 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności