Do czego służą taśmy ostrzegawcze?

Published 04.02.2020
, Do czego służą taśmy ostrzegawcze?

Taśmy ostrzegawcze, jak sama nazwa wskazuje, służą do ostrzegania przed danym czynnikiem. Są one elastyczne i niezwykle wytrzymałe, trudne do rozerwania. Z kolei taśmy ostrzegawcze samoprzylepne, dzięki modyfikowanemu kleju akrylowym łatwo przyczepiają się do podłoża. Dlatego umieszcza się je na ścianach i podłogach. Ponadto, są one odporne na ścieranie i wilgoć. Dzięki swoim kolorom doskonale skupiają na sobie wzrok.

Wykorzystanie taśm ostrzegawczych

Biało-czerwone oraz żółto-czarne taśmy wykorzystywane są do zabezpieczenia miejsc wymagających szczególnej uwagi jak miejsca ze sprzętem ratunkowym czy obszary niebezpieczne w halach produkcyjnych. Są sygnałem o potencjalnym zagrożeniu. Wykorzystują je także służby mundurowe w przypadku, gdy należy zamknąć lub odgrodzić dany obszar. Taśmy ostrzegawcze znakują one miejsca z ograniczonym dostępem dla osób postronnych. Spełniają funkcję ostrzegawczą przy wykonywaniu różnego rodzaju pracach jak chociażby prace budowlane.

W zakładach produkcyjnych używa się ich do oznaczenia narożników, ramp i schodów. Służą do wyznaczania szlaków komunikacyjnych w korytarzach, magazynach czy warsztatach. Należy pamiętać, że pracodawca, w myśl przepisów BHP ma obowiązek stosować ostrzegawcze znaki tam, gdzie istnieje możliwość zneutralizowania zagrożenia. Stąd popularność taśm w przemyśle. Na co dzień można je spotkać w czasie wchodzenia do windy, ponieważ taśmy zaznaczają wejście do niej. Wykorzystywane są także w organizacji wydarzeń kulturalnych. Stosuje się je przy organizowaniu różnego rodzaju imprez, np. koncertów. Za pomocą taśm ostrzegawczych wyznacza się strefy i obszary imprez. Widoczne są również na zawodach sportowych, gdzie wyznaczają trasę i kierunek biegów.

All rights reserved © 2024 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności