5 zastosowań taśmy papierowej w domu
Published 01.05.2018Taśma papierowa to genialny wynalazek. Przeważnie używa się jej przy różnego rodzaju remontach, gdyż dość łatwo można ją odkleić. Jednak jej główna zaletą jest to, że można po niej pisać. Dlatego też może być nieocenionym akcesorium w każdym domu.
Przyprawy
Gdy wprowadzamy się do nowego mieszkania lub domu obiecujemy sobie, że będziemy w nich zawsze utrzymywać porządek. Dlatego też wiele gospodyń kupuje różnorakie pudełeczka i pojemniczki, w których planują trzymać przyprawy oraz zapasy cukru, mąki czy soli, by nie rozsypywały się w szafkach ze zwykłych papierowych torebek. Szybko jednak okazuje się, że paniom zdarza się zapomnieć, co wsypały do poszczególnych pojemników i aby znaleźć na przykład mąkę ziemniaczaną, musza zaglądać do każdego z nich. I tu z pomocą przychodzi papierowa taśma. Wystarczy uciąć kilka jej kawałków i nakleić na pojemniki, a następnie napisać na nich, co znajduje się w środku.
Kartony na pawlaczu
Podobnie sprawa wygląda z kartonami trzymanymi w piwnicy lub na pawlaczu. Aby co roku nie musieć szukać tego, w którym są na przykład bombki na choinkę, wystarczy odpowiednio okleić i opisać kartony.
Nauka języka
Podobno najlepszym sposobem na naukę prostych słówek jest przyklejanie karteczek na przedmioty w mieszkaniu z ich nazwami w języku obcym. Wiele osób próbuje tej metody korzystając z popularnych karteczek post-it. Jednak przeważnie trzymają się one danego przedmiotu tylko przez dzień lub dwa, a potem trzeba podnosić je z podłogi. Ich alternatywą może być papierowa taśma klejąca.
Mrożonki
Chyba każdy z nas ma w lodówce zapas zamrożonego koperku, bigosu, leczo czy innej potrawy, którą dostał „na zapas” podczas ostatniej wizyty u rodziców. Aby ułatwić sobie szybkie odszukanie jedzenia, na które mamy akurat ochotę, przed zamrożeniem pudełka oklejmy je kawałkiem papierowej taśmy i opiszmy zawartość.
Przetwory
Jeśli lubimy sami robić przetwory i nalewki, na pewno mamy ich pełne szafki. Aby pół roku po ich przygotowaniu nie zastanawiać się, co znajduje się w danej butelce czy słoiku, warto nakleić na nie opis zawartości. Dobrym nawykiem jest również opisywanie daty wyprodukowania danej żywności.