Taśmy klejące aluminiowe, maskujące, izolacyjne – do czego służą?

Published 09.12.2019
Taśmy klejące aluminiowe, maskujące, izolacyjne – do czego służą?

Zastosowanie taśm klejących jest bardzo szerokie. Można wykorzystać je w wielu dziedzinach życia. Trzeba pamiętać, że nie każdy rodzaj taśmy jest odpowiedni do danej czynności. Dostosowanie konkretnego modelu ma ogromne znaczenie, ale żeby prawidłowo dobrać taśmę, trzeba wiedzieć, do czego ona służy. Dobrze jest znać przeznaczenie najpopularniejszych typów taśm.

Taśmy klejące aluminiowe

Taśmy aluminiowe to jedne z bardziej popularnych taśm obecnych na rynku. Ich zalety doceniają przedstawiciele niejednej branży. Mogą być izolatorem, przydają się do uszczelniania rur czy przewodów grzewczych. Mają szerokie zastosowanie w serwisowaniu elektroniki i naprawie dachów. Taśmy klejące aluminiowe charakteryzują się wysoką odpornością na korozje, działanie zmiennych temperatur, środków chemicznych, wilgoć i smary. Jest to produkt lekki, elastyczny i odbijający promienie UV.

Taśmy, które doskonale maskują

Kolejnym rodzajem taśm specjalistycznych są taśmy maskujące. Jest to prosty produkt, który sprawdzi się w wielu odpowiedzialnych pracach. Taśma maskująca jest wykorzystywana w przemyśle malarskim, lakierniczym i budowlanym. Jej głównym zadaniem jest ochrona powierzchni przed niechcianym zabrudzeniem farbą, lakierem lub uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego też jest doceniania przez lakierników samochodowych czy przedstawicieli sztuki. Dobra taśma maskująca powinna łatwo odchodzić od powierzchni, nie uszkadzając jej.

Taśmy izolacyjne

Ostatni dział, na który warto zwrócić uwagę, to taśmy izolacyjne. Najczęściej taśmy izolacyjne wykorzystywane są w elektryce do izolowania przewodów. Jej właściwości wynikają z zastosowania do jej produkcji folii PCV i kleju na bazie kauczuku. Są one dostępne w różnych kolorach, co ułatwia prace elektryka, który może nimi oznaczyć konkretne przewody.

 

All rights reserved © 2023 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności