Czy taśmy dwustronnie klejące są wytrzymałe? Jakie są ich rodzaje?

Published 01.08.2019
Czy taśmy dwustronnie klejące są wytrzymałe? Jakie są ich rodzaje?

Taśmy dwustronnie klejące to częsty wybór zarówno wśród profesjonalistów, jak i lokatorów urządzających nowe mieszkanie. Przy ich pomocy można trwale i niewidocznie połączyć powierzchnie dwóch elementów, bez potrzeby gwoździ, wiertarki i bałaganu wokół. Jakie są więc rodzaje taśm dwustronnie klejących? I czy można zaufać ich wytrzymałości? 

 

Szerokie zastosowanie

 

Taśmy dwustronnie klejące są łatwe w użytkowaniu, odporne na zabrudzenia i chemikalia. Odznaczają się także wysoką przyczepnością i dobrą kleistością. Taśmy wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym, fabrykach, poligrafii, przydają się także podczas wykonywania prac budowlanych oraz remontowych

Wśród taśm dwustronnie klejących wyróżnia się m.in.:

 

  • taśmy do wykładzin,
  • taśmy piankowe,
  • taśmy z nośnikiem typu „tissue”,
  • taśmy z nośnikiem polipropylenowym.

 

 

Taśmy do wykładzin dopasowują się do powierzchni, wpływają na trwałe połączenie. Oprócz podklejania wykładzin podłogowych taśmy mogą być używane w przypadku elastycznego podłoża, które utrudnia inne sposoby mocowania.

Taśmy piankowe sprawdzają się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Wykazują odporność na starzenie się, promienie UV i wilgoć. Taśmy wykorzystywane są m.in. przy pracach montażowych, produkcji mebli i klejeniu na szkle.

Wysoką wytrzymałością odznacza się taśma z nośnikiem typu „tissue”. Dzięki temu stosowana jest w kontakcie z metalem, skórą czy piankami poliuretanowymi. Użycie taśmy gwarantuje niezawodne połączenie, nawet przy nieregularnych powierzchniach.

 

Taśmy z nośnikiem polipropylenowym pozwalają na estetyczne i precyzyjne klejenie elementów. Wykorzystywane są przy łączeniu płytek, produkcji wyrobów skórzanych.

 

All rights reserved © 2023 TotalMarket - producent taśm Total Market

Polityka prywatności